Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!


Łęczyca późnośredniowieczna i nowożytna w zbiorach Muzeum w Łęczycy

"Łęczyca późnośredniowieczna i nowożytna w zbiorach Muzeum w Łęczycy" - to tytuł nowej wystawy, którą oglądać można w sali recepcyjnej naszego zamku. Wszystkie zabytki tam ukazane pochodzą z terenu miasta, a pozyskane zostały w różnoraki sposób: w trakcie prac porządkowych, które zorganizowano na zamkowym dziedzińcu jeszcze przed II wojną światową, czy podczas prac wykopaliskowych, prowadzonych w Łęczycy w latach 80-tych XX w. Nie brakuje również przedmiotów, gromadzonych przez dwóch łęczyckich kolekcjonerów i miłośników historii: inż. Antoniego Kleina i Zdzisława Kowalczyka. Na wystawie można obejrzeć ponadto monety, należące do dwóch skarbów, odkrytych w ubiegłym stuleciu na ul. Kaliskiej oraz w klasztorze OO. Bernardynów. Wzbogaca ją również materiał fotograficzny ilustrujący zamek łęczycki na przestrzeni lat oraz mało znane zdjęcia z odbudowy zamku w latach 60-70-tych XX w.

Do oglądania wystawy zapraszamy w szczególności Łęczycan i grupy szkolne, realizujące ścieżkę regionalną w nauczaniu historii. Wszystkim zainteresowanym Muzeum proponuje specjalne lekcje związane z tematem wystawy. Terminy do uzgodnienia pod nr tel. 24 721 89 97 (mgr Tomasz Kucharczyk, mgr Patrycja Zasadzka).


Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.