Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

Warsztaty w DPS w Łęczycy

Muzeum w Łęczycy kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku współpracę z Domem Pomocy Społecznej w Łęczycy.
Kolejny cykl spotkań zainaugurowała styczniowa wizyta pensjonariuszy DPS w zamku. Grupa nie była zbyt liczna, bowiem mogły do nas dotrzeć tylko osoby sprawne, poruszające się samodzielnie oraz te, które nie poddały się grypie.

Nasi goście obejrzeli specjalną wystawę, przygotowaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. Śpieszmy do Betlejem. Autorka scenariusza ekspozycji - Anna Dłużewska – Sobczak oraz realizatorka oprawy plastycznej - Renata Kaźmierczak prezentowały zgromadzone eksponaty, dzieliły się informacjami i ciekawostkami, dotyczącymi zarówno muzealnej kolekcji szopek, jak i ich autorów, łęczyckich twórców ludowych.
Spotkanie zakończyło się miłym akcentem. Gospodarze wręczyli podopiecznym DPS praktyczne prezenty (wełniane szale), otrzymując w zamian oryginalną ozdobę z motywem słońca.

Lutowe spotkanie, które odbyło się już w siedzibie DPS, przyciągnęło rekordową liczbę zainteresowanych. Wspólna praca przy ozdabianiu masek, wzorowanych na słynnych, karnawałowych maskach weneckich, dała wszystkim wiele radości i satysfakcji. Stosownej i tylko najbardziej koniecznej pomocy udzielały panie z Muzeum (Patrycja Zasadzka, Renata Kaźmierczak i Anna Dłużewska - Sobczak) oraz niezastąpiona pani Małgorzata Andrzejczak z DPS.
Wybór odpowiedniej, z bogactwa różnorodnych, ozdoby, umiejętne jej zamocowanie oraz efekt końcowy – uzyskanie niebanalnego motywu dekoracyjnego, dały pensjonariuszom możliwość zaprezentowania własnej fantazji, gustu i zmysłu estetycznego. Zdobienie masek okazało się przyjemnością i przyciągnęło uśmiech na twarze. Wszyscy z zapałem przykładali się do pracy, bowiem następnego dnia miała się odbyć w DPS tradycyjna zabawa karnawałowa. Pełni oczekiwania na czekające ich atrakcje, pensjonariusze szczerze okazywali swoją radość.

Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.