Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

"Skarby łęczyckiego zamku" - promocja publikacji

Blisko dwie godziny trwało spotkanie poświęcone promocji ostatniej publikacji Muzeum, pt. "Skarby łęczyckiego zamku".
Przyciągnęło tych Łęczycan, którym bliska sercu jest historia naszego miasta i regionu, jego odrębność kulturowa i bogate tradycje. Obecni na spotkaniu mogli bliżej poznać ponad 200 eksponatów wybranych z blisko 10 tysięcy znajdujących się w zbiorach Muzeum, gromadzonych w ciągu ponad 60 lat.
Pracownicy merytoryczni prowadzący poszczególne działy muzealne, kustosze: działu archeologicznego - Patrycja Zasadzka, działu artystycznego - Andrzej Borucki, działu etnograficznego - Anna Dłużewska-Sobczak oraz działu historycznego - Tomasz Kucharczyk, uzasadniali taki a nie inny wybór muzealiów, które znalazły się w publikacji. Pomocą służyła im prezentacja multimedialna, dzięki której dzielili się z zebranymi swoją wiedzą, przytaczając szereg nieznanych faktów, ciekawych opowieści i anegdot.

Na zakończenie uczestnicy promocji mogli nabyć "Skarby łęczyckiego zamku" w promocyjnej cenie. Przypominamy również iż wydawnictwo jest do nabycia w łęczyckich księgarniach oraz w kasie Muzeum w dniach i godzinach otwarcia placówki.Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.