Odwiedziło nas
Liczniki na stonę
Stan od dnia
05.09.2012r.

A+ | A-
Wspierają
Muzeum w Łęczycy
w 2015 r.:

Zajęliśmy II miejsce !!!

PROGRAM WYCIECZKI:

Zwiedzenie wystawy: LUX IN ORIENTE – LUX EX ORIENTE. Polska i Stolica Apostolska – 1050 lat historii, prezentowanej Zielonej Bramie Oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku (ul. Długi Targ). Wystawa, zorganizowana z okazji jubileuszu chrztu Polski jest jednym z najgłośniejszych wydarzeń muzealnych 2016 roku w Polsce i będzie z pewnością niezapomnianym i głębokim przeżyciem kulturowym i duchowym dla wszystkich ją oglądających. Ekspozycja obejmuje przedmioty prezentowane po raz pierwszy w Polsce (w większości pokazane po raz pierwszy w historii), pochodzące ze zbiorów Watykanu (Apostolskiej Biblioteki Watykańskiej, Fabryki św. Piotra, Zakrystii Papieskiej, Urzędu Papieskich Celebracji Liturgicznych, Muzeum i Archiwum Kongregacji Ewangelizacji Narodów, dawnej „de Propaganda Fide”, Tajnego Archiwum Watykańskiego, Papieskiej Biblioteki Misyjnej), a także ze zbiorów polskich diecezji (muzeów i archiwów z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Kielc, Jasnej Góry, Lichenia), eksponaty z kolekcji państwowych (Biblioteki Narodowej, Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Początków Państwa Polskiego Gnieźnie i Muzeum w Lublinie) oraz z kolekcji prywatnych.

Zwiedzanie wystawy odbywać się będzie z tzw. oprowadzaniem kuratorskim przez panią Maję Baran z Muzeum Narodowego w Gdańsku.
http://www.polskieradio.pl
http://www.gdansk.pl

Po obejrzeniu wystawy grupa pozna, wraz z licencjonowanym przewodnikiem, tzw. „drogę królewską”, czyli Długi Targ – najpiękniejszą ulicą starego Gdańska, zwiedzając po drodze słynny ratusz (Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska).
Na zakończenie planujemy zwiedzić bazylikę mariacką –największy ceglany kościół w Europie bogato wyposażony w arcydzieła sztuki gotyku, renesansu i baroku.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników zarówno wystawa jak i pobyt w malowniczym Gdańsku i złota polska jesień, pozostawi trwałe i piękne wspomnienia, pozwalające na przezwyciężenie trudów dnia codziennego bez sięgania po środki psychoaktywne. Ponadto uczestnicy wycieczki, swoimi opowieściami z podróży do Gdańska, zapewne zachęcą innych do turystyki kulturowej, jako zdrowej formy spędzenia wolnego czasu.Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1, 99-100 Łęczyca,
Biuro: tel/fax 24 721-89-97, Zamek-obsługa turystyczna: tel. 24 721-24-49, www.muzeumleczyca.pl, e-mail:info@muzeumleczyca.pl


Informujemy, iż na stronie muzeumleczyca.pl są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Dowiedz się jak to zrobić i przeczytaj naszą Politykę Cookies.